toggle-left toggle-right
RMTV

Újabb szemétszedési akció Rákosmentén

2016-04-11 13:41:08

Öt helyszínen több civil szervezettel összefogva szervezett Várostakarító akciót a Zöld17 csoport, a Rákosmenti Mezei Őrszolgálat és Rákosmente Önkormányzata április 9-én, szombaton. A legfőbb célpontok a kerületben található illegális hulladéklerakó helyek voltak. A szemétgyűjtési akcióhoz a védőfelszerelést az Önkormányzat biztosította. Horváth Tamás alpolgármester szerint ezek a természetvédelmi megmozdulások megtanítják az embereket arra, hogy ha tiszta, nyugodt környezetben szeretnének élni, ahhoz nekik is tenniük kell valamit.

Az akcióban részt vevő cserkészek, mezőőrök, önkormányzati dolgozók és egyéb civil szervezetek képviselői több mint 80 köbméter szemetet gyűjtöttek. Az idei várostakarítás különlegessége, hogy a Fővárosi Büntetés-végrehajtási Intézet is csatlakozott az akcióhoz. A Venyige utcai objektumtól illetve a Gyorskocsi utcából tíz elítélt csatlakozott a szemétgyűjtéshez.

A munka végén a szervezők egy tál gulyással látták vendégül az önkénteseket. A kerületben a következő szemétgyűjtési akció a Teszedd mozgalom keretében lesz, április 28-től május 1-ig.

 

 

 

Élő adás
NMHH


A Rákosmente TV médiaszolgáltatási tevékenységét a Médiatanács a Magyar Média Mecenatúra program keretében támogatja
facebook