toggle-left toggle-right
RMTV

Szemétszedési akció a Madárdombon

2016-04-04 16:34:43

Közel százan gyűltek össze április 2-án délelőtt, hogy megtisztítsák az Akadémia-Újtelep és a Madárdomb között elterülő parkos részt. A szemétgyűjtés ötlete a környék kutyatartóitól származott, akik rendszeresen találkoznak ezen a területen. A kezdeményezés mellé állt Koszorúsné Tóth Katalin, önkormányzati képviselő, aki a Rákosmente Kft. által biztosított konténert, a zsákokat, és a kesztyűket finanszírozta.

A résztvevők a Gyurgyalag és az Aranylúd utca sarkán gyülekeztek, akadt olyan is, aki talicskával és szerszámokkal érkezett. A rövid eligazítást követően megkezdődött a munka. A zsákok gyorsan megteltek szeméttel, majd belekerültek a Rákosmente Kft. által biztosított konténerbe. Zöldhulladék is akadt bőven, ezeket külön gyűjtötték össze a résztvevők.

A munka végeztével a lelkes szemétszedők bográcsozással avatták fel a megtisztított területet.

Élő adás
NMHH


A Rákosmente TV médiaszolgáltatási tevékenységét a Médiatanács a Magyar Média Mecenatúra program keretében támogatja
facebook