toggle-left toggle-right
RMTV

Lezárult a Jazzpresszó tavaszi évada

2026-05-13 15:33:51

A tavaszi szezon záróeseményével búcsúzott a közönségtől a nyári szünet előtt a nagy népszerűségnek örvendő Jazzpresszó rendezvénysorozat. A XVII. kerületben hónapról hónapra megrendezett programfolyam ezúttal is megtöltötte zeneszerető érdeklődőkkel a helyszínt, ahol a jazz különböző stílusai, a közvetlen hangulat, és az élő zene találkozása teremtett különleges estét a résztvevők számára. Elsőként a Bartók Béla Alapfokú Művészeti Iskola jazzgitár kamarazenekara állt színpadra, majd a Juhász Gábor Trió 2025-ben megjelent albumának számai csendültek fel, melyek a West Side Story ikonikus dalait helyezik új megvilágításba.

A május 10-ei esten a Kossuth-díjas Holló Aurél is csatlakozott a formációhoz, aki elmondta: egy-egy különleges hangszer bevonása egy jól működő együttes számára is mindig új lendületet ad.

A szervezők célja továbbra is az, hogy a jazz műfaját közelebb hozzák a kerület lakóihoz, miközben közösségi élményt is kínálnak a kikapcsolódni vágyóknak. Az évad utolsó alkalmán a közönség egy lendületes, mégis meghitt koncertélmény részese lehetett, amely méltó lezárása volt a tavaszi programsorozatnak.

A Jazzpresszó programfolyam legközelebb ősszel, új fellépőkkel és újabb zenei élményekkel várja az érdeklődőket a Vigyázó Sándor Művelődési Központban.
 

Élő adás
NMHH


A Rákosmente TV médiaszolgáltatási tevékenységét a Médiatanács a Magyar Média Mecenatúra program keretében támogatja
facebook