toggle-left toggle-right
RMTV

XIV. Kistérségi kerékpáros körtúra

2026-05-11 15:20:04

Május 10-én egy közel 40 fős kerékpáros csapat érkezett meg a Rákoscsabai Közösségi Ház udvarára, ugyanis 2026-ban Rákosmente ismét szerepelt a Kistérségi Kerékpáros körtúra állomásai között. A túra résztvevőit Horváth Tamás polgármester és Virág Mihály önkormányzati képviselő köszöntötte a helyszínen. A városvezető hangsúlyozta: a program amellett, hogy népszerűsíti az egészséges életmódot és a kerékpározást, a kerületi biciklis infrastruktúra fejlesztésének fontosságára is felhívja a figyelmet.

A program a 14. Csömöri Bringafesztivál keretében valósult meg a túra pedig kimondottan a hobbiszinten kerékpározóknak szól – mondta el Fábri István, Csömör polgármestere.

A Csömörről induló 70 km-es kerékpáros körtúrán a térség településeinek természeti és kulturális értékeibe is bepillantást kaphatnak a résztvevők, akik közül sokan már nem először csatlakoztak a kezdeményezéshez.  

A rákosmenti megállót követően az érintettek tovább folytatták útjukat Pécel felé, ahonnan Gödöllőn, Mogyoródon, valamint Kis- és Nagytarcsán át tekertek vissza a túra indulásának helyszínére, Csömörre.

Élő adás
NMHH


A Rákosmente TV médiaszolgáltatási tevékenységét a Médiatanács a Magyar Média Mecenatúra program keretében támogatja
facebook