toggle-left toggle-right
RMTV

Őseink hagyatéka címmel nyílt kiállítás Rákoshegyen

2026-04-29 09:40:30

Kelemen Anna és Murányi Márta közös énekprodukciójával vette kezdetét a Rákosmenti Népművészeti és Kézműves Egyesület által életre hívott Őseink Hagyatéka című kiállítás.  Április 24-én, a Népviselet Napjának alkalmából nyitotta meg kapuit a Rákoshegyi Közösségi Házban megtekinthető tárlat, amelyről Borbás Katalin, az egyesület elnöke elmondta: annak anyagát az általuk meghirdetett pályázatra beérkező munkák mellett jelentős részben  Dr. Réthy Árpádné eddigi életműve alkotja.

A folytatásban a Népviselet Napjának nagyköveti tisztségét betöltő Rangáné Galamb Margit osztotta meg gondolatait a jelenlévőkkel, és amint arra rávilágított: a jeles alkalmat 2015 óta ünnepelik hazánkban, legfontosabb célja pedig a múlt hagyományinak és kulturális örökségének megőrzése, illetve továbbadása a jövő generációjának.

A tárlatot Rózsahegyi Péter, Rákosliget önkormányzati képviselője méltatta, aki kiemelte, hogy az Egyesület jelentős munkát végez annak érdekében, hogy ápolja és fenntartsa a népművészetet és a népi tradíciókat, és ezeknek az irányelveknek megerősítésére szolgál a jelenlegi kiállítás is. 

A megnyitó esemény zárásaként a Rákoskeresztúri Szlovák Asszonykórus tagjai énekeltek el egy dalt, amellyel jelképesen átadták az általuk őrzött örökséget a fiatalok számára. A kiállítás május 17-ig látogatható a Rákoshegyi Közösségi Ház nyitvatartási idejében.

Élő adás
NMHH


A Rákosmente TV médiaszolgáltatási tevékenységét a Médiatanács a Magyar Média Mecenatúra program keretében támogatja
facebook