toggle-left toggle-right
RMTV

Országjáró fórumot tartott a Zebra Digitális Polgári Kör Rákosmentén

2026-02-13 13:29:36

Rákosmentén a Riz Levente Sport- és Rendezvényközpontban tartott országjáró fórumot a Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője által 2025 augusztusában alapított és vezetett Zebra Digitális Polgári Kör. A rendezvényt jelentős érdeklődés övezte, a megjelentek nagy része pedig amellett, hogy tagja valamely online közösségnek, fontosnak tartja a részvételt ezen összetartozást erősítő és szimbolizáló eseményeken.


Az est műsorvezetője Szabó András „Csuti” volt, aki elsőként egy telefonos kvízjátékra invitálta a közönséget, melynek első három helyezettje értékes nyereményekben részesült.  Ezt követően Dunai Mónika, Rákosmente országgyűlési képviselője köszöntő beszédében kiemelte, megtiszteltetés számára, hogy a 3 évvel ezelőtt állami támogatásból megvalósult és hiánypótló beruházásként átadott, a néhai Polgármesterről Riz Leventéről elnevezett létesítményben fogadhatja házigazdaként a digitális polgári körök tagjait, akikkel így személyesen is lehetősége nyílik találkozni.

A folytatásban egy kerekasztal beszélgetésre került sor, amit Németh Balázs, a Fidesz Budapest 13. számú választókerületének országgyűlési képviselőjelöltje vezetett, partnerei pedig Szentkirályi Alexandra a Fidesz Fővárosi frakcióvezetője és Kocsis Máté a Fidesz parlamenti frakcióvezetője voltak. Ennek keretében szóba került a választások tétje, a hamis közvéleménykutatások, valamint az ellenzéki sajtóban és közösségi oldalakon terjedő álhírek, melyeknek megcáfolása okán hívták életre a közel 25 ezer tagot számláló Zebra Digitális Polgári kört.

Kocsis Máté hozzátette: az elmúlt 4 éves országgyűlési ciklus is megmutatta, hogy Rákosmente dinamikusan fejlődik, a megkezdett út folytatásához azonban a megfelelő döntést kell hozniuk, és a legjobb lehetőséget kínáló jelölt mellett kell letenniük a polgároknak a voksukat április 12-én.

Ezt követően a megjelentek tehették fel kérdéseiket és jelezhették észrevételeiket, az esemény pedig Radics Gigi énekesnő fellépésével zárult, aki a legismertebb slágereit adta elő zenekarával a közönségnek.

Élő adás
NMHH


A Rákosmente TV médiaszolgáltatási tevékenységét a Médiatanács a Magyar Média Mecenatúra program keretében támogatja
facebook