
Szépkorú köszöntése Rákoskerten
2025-11-12 11:44:31
Timmel Ede Rákoskert önkormányzati képviselője, egy-egy Orbán Viktor miniszerelnök, valamint Horváth Tamás polgármester által aláírt díszoklevéllel, illetve egy üveg borral köszöntötte Máté Mihályt 90. születésnapja alkalmából. Az ünnepelt az alföldi Izsák városában született, földműves család gyermekeként. Édesapja 1944-ben elhunyt, így édesanyjára hárult a négy gyermek felnevelése. Bár Misi bácsi pedagógusnak készült, végül a kaposvári édesipari technikumban érettségizett, majd a Budapesti Csokoládé Gyárban helyezkedett el, és ott dolgozott egészen nyugdíjba vonulásáig. Feleségével 64 éve élnek boldog házasságban: egy gyermekük és egy unokájuk született. Az elmúlt évtizedeik sem teltek el eseménytelenül, ugyanis Rákoskerten vettek házat, amelyet a családdal közösen újítottak fel. Amint azt a szépkorú elmesélte: miután az ingatlannal már nem volt teendője, utazások révén a fél világot bejárta, megismerte.
Misi bácsi, akinek az egyik legkedveltebb elfoglaltsága a kerti munka, ma is irigylésre méltó fizikai és szellemi frissességnek örvend.

A Rákosmente TV médiaszolgáltatási tevékenységét a Médiatanács a Magyar Média Mecenatúra program keretében támogatja
Havi 17 fix
Mi itt, Rákosmentén így vagy úgy, de mindnyájan a 17-es szám bvkörében élünk. Nem, tényleg nem gondolunk rá naponta, és nem mondjuk el fnek-fának, hol lakunk, de módfelett örülünk például annak, hogy a kerületünket már nagyon régóta senki sem hívja Rákosborzasztónak. Itt, a Havi 17 fixben pedig igyekszünk körbejárni a 17-es szám minden lehetséges vonatkozását, a matematikától a mvészetekig.
A tizenhetes szám apró titkai
Tudták, hogy a 17-es a kitartás száma? A hosszú, kemény munkával elért sikereké. Ez azért még a szkeptikusok számára sem hangzik rosszul, akik ugye köztudottan idegenül barangolnak a numerológia világában, azt viszont minden bizonnyal kívülről fújják, hogy a 17-es prímszám, mert csak eggyel és önmagával osztható. Pedig egyes ezoterikus álláspontok szerint kiváló tőzsdeügynök, pénzügyi- és életvezetési tanácsadó, sőt adott esetben még producer is válhatna belőlük, feltéve, ha bármely hónap tizenhetedik napján jöttek a világra. Férfiként határozottak, céltudatosak, de mégsem elég kitartóak, nőként pedig kimondottan tűzrőlpattant jelenségnek számítanak a tizenhetedike szülöttei. A 17-es szám alatt lakók sikeresek lehetnek munkájukban, és mindenben, ami pénzügyekkel, és az igazság kiharcolásával kapcsolatos. Ha ez a szám szerepel tehát a lakcímkártyánk megfelelő rovatában, akkor bátran üzemeltethetünk otthonunkban ügyvédi irodát, de lakásunk akár egy alapítvány székhelyéül is szolgálhat - sikeresen. A 17-es szám kultusza nem reked meg azonban az ezotéria világában, jelentősége már ősidők óta megmutatkozik. Fontos szám ugyanis a Bibliában, az ókori filozófiában, az alkímiában és a szakrális építészetben egyaránt. Az olasz kultúrában közismerten balszerencsés kicsengése van, mivel római számos változatának betűit átrendezve a latin VIXI, azaz az „éltem” szó rakható ki belőle. Ezért az olaszoknál sokszor nincs 17. emelet, sem 17-es szoba az épületekben, és az Alitalia légitársaság járatain sincsen 17-es üléssor. Pedig ez az ominózus szám egyetlen területen akár pénzre váltható szerencsét is hozhat: a lottó esetében. Persze nem ismerjük pontosan a számok népszerűségi statisztikáját, az ugyanis a Szerencsejáték Zrt. birtokában van, de nem hozza nyilvánosságra. Így nem kaphatunk pontos képet arról, hogy mennyire jó ötlet a szelvényen a tizenhetest beikszelni. Pedig a preferált számok között –nálunk, rákosmentieknél – ez is teljes joggal helyet kaphatna.
