toggle-left toggle-right
RMTV

Adj vért és ments meg három életet!

2025-06-18 11:12:59

A vér nélkülözhetetlen a rászoruló betegek gyógyításában és az életmentésben, a biztonságos ellátás érdekében pedig napi 1600-1800 véradóra van szükség - hívja fel a figyelmet az Országos Vérellátó Szolgálat. A véradás folyamatossága kiemelten fontos, hiszen a legrövidebb lejáratú vérkészítmény mindössze öt napig használható fel. Dr. Nagy Sándor szakmai főigazgató-helyettes elmondta: a nyári hónapokban a véradási aktivitás minimálisan lecsökken, éppen ezért még több donor megszólítására van szükség.

Azok a személyek, akik már elmúltak 18 évesek és egészségesnek érzik magukat mind hozzájárulhatnak embertársaik gyógyulásához.  

A segítő szándékú polgárokat minden nap közel 60 helyszínen várják véradásra, amely alkalmakról bővebben az Országos Vérellátó Szolgálat és a Magyar Vöröskereszt weboldalain keresztül tájékozódhatnak az érdeklődők.
 

Élő adás
NMHH


A Rákosmente TV médiaszolgáltatási tevékenységét a Médiatanács a Magyar Média Mecenatúra program keretében támogatja
facebook